Think Beyond The Label Jobs

GE Aerospace Specialista/ Specjalistka ds. zakupów in Bielsko-Biala, Poland

Job Description Summary

Job Description

Jako Specjalista ds. Zakupów, będziesz odgrywać kluczową rolę w strategii zaopatrzenia, śledząc dokładnie, czy nasi dostawcy przestrzegają swoich zobowiązań, jednocześnie wspierając strategię ograniczania ryzyka, a w razie potrzeby - aktywnie i terminowo wdrażając plany naprawcze oraz nadzorując ich realizację.

Podstawowe obowiązki:

  • Zapewnienie terminowych dostaw zgodnie z wymaganiami zawartymi w umowach.

  • Rozwiązywanie problemów z dostawami.

  • Tworzenie i zarządzanie planem naprawczym dla zamówionych części.

  • Komunikacja z działami jakości, inżynieryjnymi, zakładami produkcyjnymi, finansami w celu rozwiązania problemów z dostawami.

  • Opracowanie strategii przyspieszenia dostaw.

  • Komunikacja, analiza i rekonsolidacja wskaźników KPI z dostawcą oraz wprowadzanie działań naprawczych.

  • Zarządzanie przepływem danych dla użytkowników końcowych.

  • Przegląd księgi zamówień.

  • Wsparcie w rozwiązywaniu problemów z płatnościami.

  • Wsparcie w kontroli materiałów i zarządzaniu zapasami.

Kwalifikacje / Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie inżynierii (preferowana inżynieria mechaniczna, lotnicza lub zarządzanie).

  • Umiejętność nawiązywania partnerstwa z dostawcami.

  • Znajomość obszaru zaopatrzenia i doświadczenie w roli związanej z zakupami.

  • Znajomość procesów odlewniczych.

  • Silne umiejętności komunikacyjne.

  • Gotowość do pracy w środowisku zespołowym.

  • Silne umiejętności interpersonalne.

  • Zdolność do analizy i rozwiązywania problemów.

  • Udokumentowana zdolność do prowadzenia projektów.

  • Umiejętność dokumentowania, planowania i realizacji programów.

  • Umiejętności zarządzania projektami.

  • Biegła znajomość języka polskiego i angielskiego (znajomość dodatkowego języka jest dodatkowym atutem).

  • Dostępność do podróży zagranicznych (na całym świecie).

Certyfikat SAP MM Module:

  • Doświadczenie w planowaniu materiałów z zagranicznymi dostawcami

  • Elastyczność w organizacji zadań i działań zgodnie z potrzebami biznesu

Oferujemy:

  • finansowy bonus roczny

  • elastyczne godziny pracy

  • praca zdalna (częściowa praca z biura / z domu) – elastyczność w zależności od rodzaju stanowiska

  • dofinansowanie do okularów korekcyjnych do pracy przy monitorze

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • nagrody uznaniowe

  • nagrody jubileuszowe

  • premia świąteczna

  • premia wakacyjna

  • nagrody pieniężne w ramach pracowniczego systemu sugestii pracowniczych

  • współfinansowanie karty Multisport dla Pracownika i najbliższej rodziny

  • prywatna opieka medyczna Lux Med z możliwością rozszerzenia pakietu na najbliższych członków rodziny (pakiet w zależności od poziomu zaszeregowania)

  • ubezpieczenie grupowe Generali – wariant podstawowy ubezpieczenia na życie oraz NW całkowicie finansowany przez pracodawcę z możliwością ubezpieczenia członków rodziny,

  • bony mikołajkowe Sodexo dla dzieci pracowników

  • dofinansowanie kolonii/zimowiska/zielonej szkoły dzieci pracowników

  • Piknik Rodzinny dla Pracowników i ich rodzin

  • Aktywnie działające grupy pracownicze w ramach Inclusion & Diversity: Women’s Network, Volunteers, HealthAhead, Disability Advocacy Network

ENG:

As Lead Sourcing Initiatives Specialist you will play a crucial role in the Sourcing strategy, closely monitoring that our suppliers comply with their commitments, ensuring we have a risk mitigation strategy and -when needed- proactively and timely putting in place a recovery plan, supervising its execution.

Essential Responsibilities:

  • Ensure timely deliveries on contract requirements for Critical Parts only - Short term view including equation requests

  • Resolve delivery issues

  • Creation and Management of recovery plan for ordered parts

  • Enable communication with Quality, Engineering, Plants, Finance and Commodity to resolve delivery Issues

  • Strategize to expedite deliveries

  • KPI communication, analysis, reconciliation with supplier and improvement recovery actions

  • End-User flow/data management

  • Order book review

  • Payment issue

  • Input material control and Inventory management - support Qualification/Requirements:

  • Degree in Engineering, preferably Mechanical, Aerospace or Management Engineering

  • Ability to create partnership with Suppliers

  • Knowledge of the sourcing field and significant experience in Procurement/Fulfillment role

  • Experience in casting process and foundry is preferred.

  • Strong oral and written communication skills

  • Attitude to work in a cross-functional teamwork environment

  • Strong interpersonal skills

  • Demonstrated ability to analyze and resolve problems

  • Proven ability to lead projects

  • Ability to document, plan, and execute programs

  • Established project management skills

  • Fluent in Polish and English, any additional language is considered a plus

  • Availability to travel abroad (worldwide)

  • Desired Characteristics:

  • SAP MM Module certificate

  • Previous experience in materials planning with foreign Suppliers

  • Flexibility in organizing tasks and activities as needed by the Business

What we offer:

  • financial annual bonus

  • flexible working hours

  • remote work (hybrid model - work from office/home) – flexibility depending on the type of position

  • co-financing for corrective glasses for work at the monitor

  • employment contract

  • discretionary awards

  • jubilee awards

  • holiday bonus

  • Christmas bonus

  • English classes twice a week

  • cash rewards under the employee suggestion system

  • co-financing of the Multisport card for the Employee and the immediate family

  • Lux Med Employee Medical Package with the possibility of extending the package to the closest family members (depending on the grade level)

  • Generali group insurance - the basic variant of life insurance and accident insurance fully financed by the employer with the option of insuring family members

  • Sodexo Santa Claus vouchers for employees' children

  • subsidizing summer camps / winter camps / green schools for employees' children

  • Family Picnic for employees and their families

  • Employee resources groups within Inclusion & Diversity: Women's Network, Volunteers, HealthAhead, Disability Advocacy Network, Green Team.

Additional Information

Relocation Assistance Provided: No