Think Beyond The Label Jobs

Job Information

BIC Corporation ELECTRICIAN in Anixi, Greece

ELECTRICIAN

5760

Manufacturing

Anixi, GR

Για πάνω από 75 χρόνια, η BIC δημιουργεί ευρηματικά απλά και απολαυστικά προϊόντα που αποτελούν μέρος κάθε καρδιάς και σπιτιού. Ως μέλος της ομάδας μας, θα συμμετάσχετε στην αναζωπύρωση μιας αγαπημένης μάρκας καθώς συνεχίζουμε να ξανασκεφτόμαστε τα καθημερινά είδη πρώτης ανάγκης με νέους, βιώσιμους και υπεύθυνους τρόπους.Η προσέγγισή μας "σηκώστε τα μανίκια σας και κάντε τη δουλειά" για την εργασία δημιουργεί ένα περιβάλλον όπου ευδοκιμούν αυτοί που ξεκινούν, αυτοί που λύνουν προβλήματα και οι καινοτόμοι στοχαστές. Τα μέλη της ομάδας BIC έχουν την εξουσία να αναλάβουν την ευθύνη της σταδιοδρομίας τους και να φέρουν στο τραπέζι τις μοναδικές προοπτικές τους για να έχουν ουσιαστικό αντίκτυπο στην αποστολή μας.Είναι ένας πολύχρωμος κόσμος - αφήστε το στίγμα σας με το να γίνετε μέλος της ομάδας BIC σήμερα.

Ως Ηλεκτρολόγος του τμήματος Βιομηχανοποίησης Λεπίδας θα είσαι μέλος της ομάδας ηλεκτρολογικής συντήρησης, υπεύθυνος/η να εξασφαλίζεις την αποδοτική και ασφαλή ηλεκτρολογική λειτουργία όλων των μηχανών του τομέα ευθύνης σου.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εξασφαλίζεις την σωστή λειτουργία των μηχανών στον ηλεκτρολογικό ή/και ηλεκτρονικό τομέα

  • Συντηρείς τα ηλεκτρολογικά μέρη των μηχανών

  • Ακολουθείς τους ημερήσιους ελέγχους καλής λειτουργίας των μηχανών

  • Αναλαμβάνεις την υλοποίηση projects για την βελτίωση των μηχανών

  • Συνεισφέρεις στην βελτίωση/εξέλιξη της παραγωγικής διαδικασίας

  • Συνεργάζεσαι με τα αρμόδια τεχνικά τμήματα όσον αφορά βελτίωση υπάρχοντος εξοπλισμού, ανάπτυξη νέου εξοπλισμού, νέων υλικών όπως απαιτείται κατά περίσταση

  • Αναφέρεσαι, επικοινωνείς και ενημερώνεις τον/την Εργοδηγό/Προϊστάμενο του τμήματος Βιομηχανικού αυτοματισμού

Απαραίτητα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Τ.Ε.Ι. Ηλεκτρολογίας

  • Κατοχή σχετικής άδειας ασκήσεως επαγγέλματος

  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε ανάλογη θέση (κατά προτίμηση σε Βιομηχανικό περιβάλλον)

  • Γνώσεις PLC, SCADA, Συστημάτων Αυτοματισμού, Ηλεκτρολογικού Σχεδίου

  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες

  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψήφιους)

Άλλες δεξιότητες:

  • Ομαδικό πνεύμα και αίσθημα ευθύνης

  • Αναλυτική σκέψη προς επίλυση προβλημάτων

  • Ικανότητα οργάνωσης και συντονισμού εργασιών

  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και την ακρίβεια

Η BIC είναι ένας εργοδότης ίσων ευκαιριών. Δεσμευόμαστε σθεναρά να προσλαμβάνουμε άτομα με διαφορετικό υπόβαθρο και εμπειρίες για να μας βοηθήσουν να δημιουργήσουμε καλύτερα προϊόντα, να λάβουμε καλύτερες αποφάσεις και να εξυπηρετήσουμε καλύτερα τους πελάτες μας. Δεν κάνουμε διακρίσεις με βάση τη φυλή, τη θρησκεία, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, το φύλο, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ιδιότητα του βετεράνου, την κατάσταση αναπηρίας ή παρόμοια χαρακτηριστικά. Όλες οι θέσεις εργασίας αποφασίζονται με βάση τα προσόντα, την αξία και τις επιχειρηματικές ανάγκες. Η BIC δεν αναζητά βοήθεια ούτε αποδέχεται αυτόκλητα βιογραφικά από εταιρείες αναζήτησης για αυτήν την ευκαιρία απασχόλησης.Ανεξάρτητα από την πρακτική του παρελθόντος, όλα τα βιογραφικά που υποβάλλονται από εταιρείες αναζήτησης σε οποιοδήποτε μέλος της ομάδας στο BIC μέσω email ή απευθείας σε μέλος της ομάδας BIC σε οποιαδήποτε μορφή χωρίς έγκυρη γραπτή συμφωνία αναζήτησης για αυτήν τη θέση θα θεωρούνται αποκλειστική ιδιοκτησία της BIC και δεν θα καταβληθεί καμία αμοιβή σε περίπτωση που ο υποψήφιος προσληφθεί από την BIC ως αποτέλεσμα της παραπομπής ή μέσω άλλων μέσων.

DirectEmployers